Výlet za Vetřelcem, Batmanem nebo Harry Potterem?

Ne, nedělám si legraci. Vnitřní expozice otevřely své brány návštěvníkům a my jsme se vypravili na výlet do Poděbrad. Kromě příjemné procházky po lázeňské kolonádě jsme zavítali do unikátního muzea FILM LEGENDS MUSEUM, které se nachází v samotném centru.

Sběratel a tvůrce tohoto unikátního projektu je Johnny Wolf, fanoušek filmů Avatar, Aliens a Predátor. Honza je náš kamarád, který své vášni a koníčku podřídil úplně vše, a proměnil svou zálibu v práci na plný úvazek.

Domluvili jsme se, že se v muzeu potkáme, a já budu mít tak možnost dozvědět se zajímavosti a novinky připravené pro návštěvníky přímo od toho nejpovolanějšího.

V úvodu jen zmíním, že tento výjimečný projekt funguje již od roku 2015 a návštěvníkům se nabízí 3 muzea, a to v Praze, Poděbradech a Kroměříži. Nejedná se o muzeum voskových figurín, ale o sochy, figurky a bysty vyrobené z umělého kamene, kovu, silikonu a mnoha dalších materiálů.

Hlavními tematickými okruhy jsou sci-fi, fantasy, akční filmy, komiksy a pohádky. Můžete obdivovat postavy například z filmů Harry Potter, Spiderman, Batman, Avengers, E.T., Indiana Jones, Vetřelec, Predátor, Terminátor, Hra o trůny, King Kong, Star Wars, Ledové království, Rambo, Jurský park a mnoho dalších.

Jedinečnost této sbírky spočívá v jejím rozsahu a faktu, že je přístupná veřejnosti. Více jak 2100 exponátů této soukromé kolekce je rozmístěno ve 3 pobočkách.

Osobně jsme navštívili pražské a poděbradské muzeum, obě mají svou specifickou atmosféru a liší se i skladbou exponátů. Proto si myslím, že pokud se rozhodnete navštívit jedno či všechna místa, určitě se nudit nebudete.

Vzhledem k tomu, že se jedná o světové sběratelské kolekce, které se vyskytují v omezeném množství, tak máte možnost objevit mezi vystavenými exponáty skutečný unikát.

Zajímavosti:

  • 17.9. 2019 se exponáty Terminátora, Barbara Conana i Predátora vydaly do Berlína, kde se s nimi osobně vyfotil i jejich představitel Arnold Schwarzenegger během akce Arnold Schwarzenegger EVENT.
  • Na světě existuje 50 kusů sochy Shreka v životní velikosti a jednu z nich můžete vidět v pražské pobočce.
  • Další raritou je bysta Neytiri z filmu Avatar, která je jediná na světě, a to právě v muzeu v Praze.
  • Poděbradské muzeum představuje exkluzivní ucelenou kolekci soch připravených podle fantasy ilustrací uznávaného španělského malíře Luise Roya.
  • Muzeum v Kroměříži láká na jedinečnou bystu Batmana z lékařského silikonu od Infinity Studio.
  • Každá socha je opatřena štítkem se zajímavostí týkající se dané sochy nebo filmu.

A co bude dál?

Připravuje se jedno veliké překvapení. V polovině měsíce června bude otevřena pobočka v Kutné Hoře s názvem ALIENS vs PREDATORS EXPERIENCE MUSEUM. Viděla jsem fotky a musím říct, že se máme na co těšit.

Jsem nadšená cestovatelka a toulky s rodinou a poznávání nových míst se staly mou vášní. Naše výpravy s nadšením vymýšlím a plánuji. Prostřednictvím svých osvědčených tipů, rad a doporučení šetřím lidem jejich čas a přináším inspiraci k objevování nových míst. Můj příběh si můžete přečíst zde >>. Loňské léto jsme strávili s rodinou dva úžasné týdny na jižní Moravě a objevili mnoho krásných míst, o která se s Vámi chci podělit ve svém ePrůvodci: Jižní Morava 8 TOP výletů. Toužíte podnikat pěší výlety a túry v regionu středočeského kraje? Pokud nestíháte plánovat, googlit, a přesto chcete všechna ta krásná místa vidět, tak se nechte inspirovat v ePrůvodci: 8 TOP výletů po Středočeském kraji. Učarovalo nám Bali, přezdívané ostrov bohů, které jsme na vlastní pěst procestovali. Našich 10 TOP výletů naleznete ZDE>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.