Můj příběh

"Jsem maminka devítiletého syna, manželka a nadšená cestovatelka milující historii. Toulky s rodinou a poznávání nových míst se staly mou vášní. Naše výpravy s nadšením vymýšlím a plánuji. Prostřednictvím svých osvědčených tipů, rad a doporučení šetřím lidem jejich čas, a přináším inspiraci k objevování nových míst."

Jak se zrodila VÝLETOMÁNIE

Jmenuji se Zuzka, vystudovala jsem anglistiku a amerikanistiku, a 6 let jsem angličtinu učila na střední škole. Manžel se vždycky směje, že diagnózy učitelka se nikdy nezbavím, asi proto, že ráda plánuji a organizuji.

Během učení jsem se rozhodla pokračovat na ekonomické fakultě, abych se více dozvěděla o marketingu, managementu a ekonomii. Školství jsem opustila a nastoupila do marketingového oddělení.

Můj svět se točil kolem práce, kterou jsem měla ráda. V zaměstnání jsem trávila většinu svého času, a na užívání života moc prostoru nezbývalo. Po narození syna jsem se vrátila po šesti měsících opět do práce, maraton začal na novo, nyní s ještě větší intenzitou. Byla jsem naprosto vyčerpaná. Mé záložní baterky byly úplně vybité.

Záchrana přišla v roce 2017, kdy mi kolegyně v práci poslala pozvánku na aktivní trip s jógou na Srí Lance. Nejdříve jsem nad tím ani nepřemýšlela a celé zavrhla. Můj přítel (nynější manžel) mě neuvěřitelně podpořil, a na zájezd vyslal s tím, že se o našeho čtyřletého syna postará, ať nemám strach.

      Srí Lanka byla klíčovým zlomem v mém životě.     

Cítila jsem se tam úžasně. Energie mi prýštila celým tělem a měla jsem na rozdávání. Přistihla jsem se, že závidím místním lidem, kteří nemají oproti nám zhola nic, a přesto jsou šťastní a usměvaví. Záviděla jsem jim tu jejich svobodu, pohodu, radost a nekonečný smích. 

A právě zde se zrodil můj veliký sen…

Sen vyzkoušet si jaké to je žít s rodinou daleko. Daleko od uspěchaného života, plného stresu, smogu a strnulých tváří.

Další léto jsme naši dovolenou strávili na Bali, které jsme na vlastní pěst procestovali, poznávali a navázali kontakty s místními. Tento ostrov bohů nám natolik učaroval, že jsme se rozhodli uskutečnit můj veliký sen právě zde, a na delší čas se tu usadit. Tomuto plánu jsme podřídili celý rok příprav. Od hledání školy pro syna, přes bydlení, víza, pojištění a naše možné uplatnění.

      Naše plány nám i všem ostatním lidem po celém světě narušil covid, a my jsme byli nuceni náš sen

na nějaký čas odložit. 

Hranice Bali zůstaly od března 2020

pro turisty uzavřeny, takže odlet v červenci se nekonal. 

A protože cestování je naší vášní, rozhodli jsem se objevovat pro nás více či méně známá místa v Česku.

Na počátku všeho byly reakce na mé fotky a příspěvky z výletů a cest, které jsme v době covidu s rodinou podnikali. Ohlas kamarádů a kolegů na instagramu a facebooku mě těšil, a pověstným hřebíčkem bylo, když se na mě začali obracet s tipy a rady na výlety, co rozhodně nepropásnout, kde se dobře najíst, či kde pohodlně zaparkovat.

To byl pro mě ten impuls, kdy jsem vycítila, že chci sdílet naše zážitky a tipy na jednom místě a podělit se s každým, kdo hledá inspiraci na výlet nebo dovolenou.

    Ušetřete svůj čas věnovaný plánování

a nechte se inspirovat!

 

"Za dvacet let budeš více litovat věcí, které jsi neudělal,

než věcí, které jsi udělal.

Tak tedy vytáhni kotvu a vypluj z bezpečného přístavu. Ať pasáty zadují do tvých plachet.

Zkoumej. Sni. Objevuj."

Mark Twain